Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Gustave Eiffel - výroční set zlaté mince a stříbrné historické mince
Gustave Eiffel - výroční set zlaté mince a stříbrné historické mince Gustave Eiffel - výroční set zlaté mince a stříbrné historické mince Gustave Eiffel - výroční set zlaté mince a stříbrné historické mince Gustave Eiffel - výroční set zlaté mince a stříbrné historické mince Gustave Eiffel - výroční set zlaté mince a stříbrné historické mince

Gustave Eiffel - výroční set zlaté mince a stříbrné historické mince

Unikátní set mincí, který zachycuje dědictví Gustava Eiffela a jeho ikonické věže, připomínající 100 let od jeho úmrtí.

Není skladem
 • Historická stříbrná mince a mince z ryzího zlata 999,9/1000 v jednom setu
 • Přísná limitace pouhých 49 kusů celosvětově
 • Historická stříbrná mince v tomto setu pochází z období let 1871–1888
 • Číslovaný certifikát autentičnosti garantuje pravost mincí
 • Mince jsou uložené v elegantním sběratelském boxu

Detailní popis

Letos si připomínáme již 100 let od úmrtí geniálního stavitele, významného francouzského inženýra a architekta, Gustava Eiffela. Jeho jméno je nerozlučně spjato s jedním z nejikoničtějších stavebních děl světa, Eiffelovou věží v Paříži.

Exkluzivní výroční set mincí obsahuje historický stříbrný 1 frank, který koloval v rukách pařížanů v době plánování a výstavby Eiffelovy věže. Druhou minci z ryzího zlata 999,9/1000 na jejím averzu zdobí vyobrazení samotné Eiffelovy věže.

Narodil se roku 1832 v Dijonu a již od mládí vyčníval nadáním pro matematiku a stavitelství. Po úspěšném absolvování École Centrale des Arts et Manufactures v Paříži v roce 1855 zahájili svou pracovní činnost. Jeho nejznámějším dílem je nepochybně Eiffelova věž v Paříži, která byla dokončena v roce 1889. Tato impozantní stavba je nejen symbolem Francie, ale také jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí na světě.

Eiffelova věž byla původně vybudovaná pro Světovou výstavu v Paříži jako dočasná konstrukce. Díky své nebývalé popularitě a inženýrské dokonalosti si zachovala svou existenci a dodnes dominuje pařížskému panoramatu. Gustave Eiffel však nebyl pouze architektem této ikonické věže, proslavil se návrhem mnoha mostů, viaduktů a staveb po celém světě. Jeho významné projekty zahrnují slavný Garabitský viadukt ve Francii a konstrukci vnitřního skeletu Sochy svobody v New Yorku.


Gustave Eiffel zemřel v Paříži v roce 1923 ve věku 91 let, ale jeho odkaz v oblasti inženýrství a architektury přetrvává nesmazatelně až do současnosti.

Tento exkluzivní set, limitovaný pouze 49 exempláři na celém světě, spojuje dvě mince v elegantní sběratelské krabičce. Součástí setu je číslovaný certifikát, který zaručuje autentičnost a původ mincí. 

Specifikace

Země původu Libérie/ Franice
Rok 2008/1871-1888
Nominální hodnota 12 LRD/1 Frank
Kov Zlato (Au)/Stříbro (AG)
Ryzost kovu 999,9/1000 / 835/1000
Hmotnost 0,50 g/5 g
Průměr 11 mm/23 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)/Velmi dobrá ( VF)
Certifikát pravosti Ano, číslovaný s příběhovou kartou
Balení Luxusní sběratelský box
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit