Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Hora sv. Michaela na minci z ryzího stříbra, 5 oz
Hora sv. Michaela na minci z ryzího stříbra, 5 oz Hora sv. Michaela na minci z ryzího stříbra, 5 oz Hora sv. Michaela na minci z ryzího stříbra, 5 oz Hora sv. Michaela na minci z ryzího stříbra, 5 oz

Hora sv. Michaela na minci z ryzího stříbra, 5 oz

Nádherná mince vyražená k 1000letému výročí nejnavštěvovanější památky ve Francii

Není skladem
 • 5 uncí ryzího stříbra
 • Kvalita ražby Proof
 • Technologie Smartminting©
 • 500 exemplářů celosvětově
 • Elegantní sběratelský box
 • Certifikát autentičnosti 

Detailní popis

Mistrovská mince z 5 uncí ryzího stříbra vzdává hold 1000 rokům existence jedné z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších památek ve Francii, hoře sv. Michaela v Normandii. Tento žulový přílivový ostrov je známý nejen svým klášterním komplexem, zapsaným na seznamu světového dědictví UNESCO, ale i svou jedinečnou geografickou polohou a historií.Detailně propracovaná stříbrná mince s nominální hodnotou 25 dolarů je ražena v nejvyšší mincovní kvalitě Proof s využitím technologie Smartminting©, která umožňuje ražbu v ultra vysokém reliéfu. Averz mince představuje nádherné vyobrazení hory sv. Michaela při přílivu. Mince je konkávního tvaru, díky čemuž hora doslova realisticky vystupuje z mince.

Hora svatého Michaela je žulový přílivový ostrov nacházející se na severozápadním pobřeží Francie v regionu Normandie. Tato historická památka zasazená do kouzelného prostředí rozlehlých písčitých plání je jednou z nejikoničtějších staveb Evropy. Hora svatého Michaela ční nad svým okolím s majestátním klášterním komplexem zasvěceným archandělu Michaelovi. Klášter v průběhu staletí prošel řadou stavebních proměn, přičemž většina dnes viditelných gotických a románských stavebních částí byla postavena mezi 11. a 16. stoletím. Místní architektura je výsledkem kombinace náboženských, vojenských a obytných staveb, což odráží rozmanité využití ostrova v průběhu staletí.

Geografická poloha hory je stejně poutavá jako místní architektura. Nachází se uprostřed písčitých plání, které při odlivu odhalují širokou krajinu, ale při přílivu se rychle zatápějí, takže ostrov izolují od pevniny. Během pouhých 6 hodin může rozdíl mořské hladiny činit až neuvěřitelných patnáct metrů. Tento rychlý a proměnlivý příliv je jedním z největších v Evropě.


Mince je bezpečně uložena ve sběratelském boxu s průhledem pro elegantní prezentaci. Součástí je certifikát autentičnosti zaručující pravost, původ a technické specifikace.

Specifikace

Země původu Cook Islands
Rok 2023
Nominální hodnota 25 dolarů
Limitace 500 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 5 oz (155,5 g)
Průměr 65 mm
Kvalita Proof, Smartminting
Certifikát pravosti Ano
Balení Originální box výrobce a ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit