Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Medaile Koruna Sv. Václava - ryzí stříbro 20g avers
Medaile Koruna Sv. Václava - ryzí stříbro 20g revers Medaile Koruna Sv. Václava - ryzí stříbro 20g box

Koruna Sv. Václava stříbrná medaile proof

Pocta nejvýznamnějšímu českému klenotu zasvěcenému svatému Václavovi

Skladem
3 490 Kč
 • Unikátní medaile ražena do ryzího stříbra 999/1000 
 • Individuální číslování certifikátu pravosti zaručující pravost a originalitu pamětní medaile
 • Přísná limitace pouhých 499 exemplářů pro celý svět
 • Elegantní sběratelský box
 • Exkluzivně pouze u Moje mincovna CZ

Detailní popis

Pamětní medaile Koruna svatého Václava je ražena do 20 gramů ryzího stříbra 999/1000 v limitované edici pouhých 499 exemplářů. Její reverzní strana nese symbolickou hodnotu 1 TOLAR ČECHIE odkazující na bohatou tradici mincovnictví českých zemí a propojená heraldická zvířata český lev a moravská a slezská orlice pak zdůrazňují jejich jednotu. Averzu pamětní medaile dominuje svatováclavská koruna v úctyhodně jemném detailu s jejím nebeským patronem svatým Václavem a tvůrcem Karlem IV. na pozadí.

Když Karel IV. zadával zhotovení svatováclavské koruny, měl od počátku jasno, že koruna nikdy nebude osobním majetkem krále, ale bude patřit patronu českých zemí – svatému Václavovi. Korunu nechal vytvořit v roce 1346, ještě za života svého otce Jana Lucemburského. V letošním roce si tedy připomínáme 675. výročí jejího vzniku. Svatý Václav jako český kníže a světec je hlavním patronem českého národa a symbolem české státnosti. V současnosti je svatováclavská koruna spolu s královským jablkem, královským žezlem a ostatními součástmi českých korunovačních klenotů uložena v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze, je přísně střežena a vynášena na světlo jen při významných příležitostech.

Medaile jsou raženy do 20 gramů ryzího stříbra v nejvyšší numismatické kvalitě a exkluzivně pro Moje mincovna CZ produkovány tradiční ryze českou numismatickou značkou Bohemia mincovna. Medaile jsou dodávány v elegantním sběratelském boxu spolu s číslovaným certifikátem pravosti.

Specifikace

Země původu Česká republika
Rok 2021
Limitace 499 ks
Kov Stříbro (Ag)
Hmotnost 20 g
Průměr 40 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2022 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každou obdrženou emisi můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jejího obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení emise.

Mohlo by se vám také líbit