Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Královská Tudorovská zvířata – Drak, stříbrná mince 1 oz, Proof
Královská Tudorovská zvířata – Drak, stříbrná mince 1 oz, Proof Královská Tudorovská zvířata – Drak, stříbrná mince 1 oz, Proof

Královská Tudorovská zvířata – Drak, stříbrná mince 1 oz, Proof

Originální numismat ze série Royal Tudor Beast (Královská Tudorovská zvířata)

Skladem
3 490 Kč
 • Originální stříbrná mince s motivem Tudorovského draka ze série The Royal Tudor Beasts Collection
 • nejvyšší kvalita ražby Proof
 • striktně limitovaná emise od The Royal Mint 
 • elegantní sběratelské balení
 • číslovaný certifikát pravosti s hologramem

Detailní popis

Krásná stříbrná pamětní mince Tudorovský drak patří do série Královských tudorovských zvířat. Tato unikátní mince z ryzího stříbra 999/1000 byla emitována Britskou královskou mincovnou ve spolupráci s předními odborníky a historiky Buckinghamského paláce. Mince je ražena do ryzího stříbra 999/1000 v nejvyší kvalitě ražby Proof a je limitována pouhými 5000 exempláři celosvětově. 

Drak, jakožto symbol, souvisí s Cadwaladrem, králem Gwyneddu ve Walesu, který vládl kolem 655-682. Po vítězství v bitvě na Bosworthském poli použil Jindřich VII. červeného draka na bílém a zeleném pozadí jako svůj znak.

Dynastie Tudorů se ujala vlády v Anglii po skončení Války růží, když se králem stal Jindřich VII. Aby tento nový rod zdůraznil legitimitu svého panování, využil mezi jiným i heraldickou symboliku. Tuto tradici rozšířil Jindřich VIII., který spojil znaky své rodiny se symboly rodu své třetí ženy, Jane Seymourové. To vedlo k vytvoření deseti soch reálných zvířat a mýtických bytostí, které lze vidět na mostě Hampton Court Palace v Londýně. Patří mezi ně Seymourův panter, levhart Anglie, Richmondský chrt, Beaufortský yale, Tudorův drak, Seymourovský jednorožec, královský drak, královnin lev, černý býk z Clarence a královnin panter.Jindřich VII. (28. ledna 1457, hrad Pembroke, Pembroke – 21. dubna 1509, palác Richmond, Surrey) byl anglickým králem od roku 1485 až do své smrti. Na trůn nastoupil po porážce krále Richarda III. v bitvě na Bosworthském poli 22. srpna, která ukončila válku růží, a 30. října byl korunován a stal se zakladatelem dynastie Tudorovců. Z jeho manželství s Alžbětou z Yorku se narodili Artuš, Markéta, Jindřich VIII., Kateřina, Marie a Eduard. Byl pohřben ve Westminsterském opatství.

Mince je bezpečně uložena v ochranné kapsli a tematické dárkové krabičce spolu s certifikátem pravosti dokládajícím technické specifikace mince a brožurou s historií samotného motivu.

Specifikace

Země původu Velká Británie
Rok 2024
Nominální hodnota 2 libry
Limitace 5000 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 31,21 g (1 oz)
Průměr 38,61 mm
Kvalita Proof
Certifikát pravosti Ano
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit