Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Královská Tudorovská zvířata – Yale z Beufortu, stříbrná mince 1 oz, Proof
Královská Tudorovská zvířata – Yale z Beufortu, stříbrná mince 1 oz, Proof Královská Tudorovská zvířata – Yale z Beufortu, stříbrná mince 1 oz, Proof Královská Tudorovská zvířata – Yale z Beufortu, stříbrná mince 1 oz, Proof Královská Tudorovská zvířata – Yale z Beufortu, stříbrná mince 1 oz, Proof

Královská Tudorovská zvířata – Yale z Beufortu, stříbrná mince 1 oz, Proof

Úchvatná mince ze série Královských Tudorovských zvířat

Skladem
3 490 Kč
 • Originální stříbrná mince z královské mincovny
 • Nejvyšší kvalita ražby Proof
 • Sriktně limitovaná emise 
 • Elegantní sběratelské balení
 • Číslovaný certifikát pravosti s hologramem

Detailní popis

Krásná stříbrná pamětní mince Yale z Beufortu, která patří do originální série Královských Tudorovských zvířat. Tento numismatický skvost z ryzího stříbra 999/1000 je přísně limitován počtem 5 510 exemplářů pro celý svět a byl emitován Britskou královskou mincovnou ve spolupráci s předními odborníky a historiky Buckinghamského paláce.

Mince s erbovním lvem Jindřicha VIII. odkazuje k dynastii Tudorovců, která v Anglii vládla sto dvacet let. Prvním tudorovským králem byl Jindřich VII., který se na anglický trůn dostal po vítězství v takzvané válce růží. Za vlády Tudorovců se z Anglie stala renesanční mocnost a došlo rovněž k náboženské reformaci a vzniku anglikánské církve. O ten se zasloužil Jindřich VIII., který měl za svůj život šest manželek. Právě on nechal u svého paláce Hampton Court vysochat deset heraldických zvířat, mezi nimiž i lva symbolizujícího odvahu a hrdost, který se stal předobrazem této mince. Posledním Tudorovcem pak byla Alžběta I., jejíž vláda byla časem velkého kulturního rozvoje Anglie, mořeplavby a budování světového impéria. Mýtické zvíře s vlastnostmi kozy nebo antilopy, který má kly kance, rohy, které se mohou otáčet všemi směry nezávisle na sobě a lvím ocasem. Yale of Beaufort byl symbolem lady Margaret Beaufortové, matky Jindřicha VII. a je také jedním z nejzvláštnějších heraldických strážců vybraných Jindřichem VII., aby střežili palác Hampton Court. Yale je také spojen s titulem Somerset, který bratr Jane Seymourové Edward držel jako vévoda. Zvíře je zobrazeno jako silný obránce s korunním límcem, jež je znamením královského vlastnictví. Řetěz kolem těla ukazuje, jak bylo mocné stvoření zkroceno.

Mince je dodávána v elegantní dřevené etuji od Royal Mint, součástí je certifikát pravosti drahého kovu.

Specifikace

Země původu Velká Británie
Rok 2023
Nominální hodnota 2 libry
Limitace 5 510 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 31,21 g (1 oz)
Průměr 38,61 mm
Kvalita Proof
Certifikát pravosti Ano
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 6. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit