Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Největší osobnosti českých dějin
Největší osobnosti českých dějin Karel IV. Karel Čapek Jan Amos Komenský Eliška Přemyslovna Svatá Ludmila K. H. Borovský Leoš Janáček Největší osobnosti českých dějin

Největší osobnosti českých dějin

Pamětní ražba s vyobrazením portrétu našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka, zušlechtěná ryzím stříbrem 999/1000 a kolorovaná technikou barevného tisku

Skladem
399 Kč
 • zušlechtěno ryzím stříbrem 999/1000
 • raženo v nejvyšší numismatické kvalitě Proof
 • kolorováno speciální technikou barevného tisku
 • přísně limitováno počtem 5000 kompletních kolekcí
 • exkluzivně emitováno ryze českou Bohemia mincovnou

Detailní popis

Pamětní ražba Tomáš Garrigue Masaryk - prezident Osvoboditel byla ražena k oslavě 170. výročí narození našeho prvního prezidenta. Tento výjimečný numismat byl zušlechtěn ryzím stříbrem 999/1000 a ražen v nejvyšší numismatické kvalitě. Na svém averzu nese portrét T. G. Masaryka provedený speciální technikou kolorovaného tisku. Na rubové straně je zobrazeno originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 tolar odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích.

Profesor filozofie, sociolog, pe­dagog, státník a politik, který byl pro pravdu ochoten jít proti všem. Svou neutuchající prací se významně zasloužil o založení Československa a stal se jeho prv­ním prezidentem. 
„Tatíček“ nebo „prezident Osvoboditel“ – jak je nazýván – je považován za vzor čestného muže s vysokými morálními zásadami. Jeho přesvědčení „Nebát se a nekrást“ souvisí se snahou o to, aby se česká politika přiblížila politice vyspělých států Evropy. 

Narodil se v Hodoníně do rodiny chudých poměrů, od patnácti let si na sebe vydělával sám výukou dětí ze zámožných rodin. Díky nadá­ní a mimořádným schopnostem odchází po maturitě studovat filo­zofickou fakultu ve Vídni a po získání doktorátu se na univerzitě v Lipsku seznamuje se svou budoucí ženou Američankou Charlottou Garrigue. 

Z úcty k ní přidal do svého jména její rodné příjmení Garrigue. „Ro­dina – to byl hrad. Má žena byla to nejlepší, čím může být žena muži v rodině... Bez ní bych si nebyl ujasnil smysl života a svůj politický úkol,“ řekl o své manželce TGM. 

Dostal místo mimořádného profesora na nově založené české uni­verzitě a vstupuje na pole politiky. Postavil se do čela odboje proti monarchii, o vzniku samostatného Československa vyjednával v Evropě a Spojených státech. 

Československo bylo mezinárodně uznáno za samostatný stát a TGM se 14. listopadu 1918 stal jeho prvním prezidentem. Preziden­tem byl poté zvolen ještě třikrát. „Potřebujeme 50 let nerušeného vývoje a budeme tam, kde bychom chtěli být už dnes,“ řekl Masaryk v Čapkových Hovorech s TGM. 

Roku 1937 zemřel v Lánech. S jeho smrtí tak pro jeho obdivovatele odešel symbol demokracie, humanity a mravnosti.


Pamětní ražba Tomáš Garrigue Masaryk - prezident Osvoboditel otevírá exkluzivní kolekci Největší osobnosti českých dějin. Objednáním pamětní ražby Tomáš Garrigue Masaryk - prezident Osvoboditel si otevíráte fascinující kolekci  Největší osobnosti českých dějin. Další pamětní ražby z kolekce obdržíte cca v měsíčním intervalu každou za cenu 799 Kč + 129 Kč poštovné a balné. Kolekce nyní obsahuje 28 kusů pamětních ražeb, může se ale v budoucnu rozšiřovat. Více informací o kolekci najdete zde. Podmínky objednávky si můžete přečíst zde.

Specifikace

Limitace 5000 kompletních kolekcí
Kov Měď (Cu)
Hmotnost 26 g
Průměr 38,61 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Zušlechtění Stříbro
Certifikát pravosti Ano

ANO, objednávám si první pamětní ražbu Tomáš Garrigue Masaryk - prezident Osvoboditel z kolekce Největší osobnosti českých dějin, která ke dni odeslání objednávky obsahuje 28 ražeb, za akční cenu 399 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné; v případě, že při objednávce zvolím platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Spolu s tím si objednávám celou kolekci ražeb Největší osobnosti českých dějin, kdy budu jednotlivé ražby dostávat přibližně jednou měsíčně za zvýhodněnou cenu 799 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Beru na vědomí, že u každé z těchto ražeb můžu odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od doručení ražby. Stejně tak mohu odběr Největší osobnosti českých dějin kdykoliv ukončit. Oboje můžu učinit písemně, telefonicky nebo e-mailem prohlášením vůči společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. Nabídka Moje mincovna CZ s.r.o. je platná do 31. 12. 2024 nebo do vyprodání zásob. Objednávku může učinit pouze osoba starší 18 let.

Odesláním objednávky potvrzuji, že jsem se seznámil s obchodními podmínkami společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. dostupnými zde, rozumím jim, souhlasím s nimi a zavazuji se jimi řídit.

Pamětní ražba v jedinečné sbírce Největší osobnosti českých dějin připomínají důležité osobnosti historie našeho národa, na které můžeme být právem hrdí. Na averzu ražby najdete například originální ztvárnění osobností jako byl Karel Čapek, Jan Hus nebo Ema Destinnová. Rubová strana ražby pak nese společný motiv – originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 tolar odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích.

Pamětní ražby v kolekci jsou zušlechtěny ryzím stříbrem 999/1000 a kolorovány speciální technikou barevného tisku

Pamětní ražby v kolekci jsou:

 • zušlechtěny ryzím stříbrem 999/1000,
 • raženy v nejvyšší numismatické kvalitě Proof,
 • 20% cenové zvýhodněné od každé další ražby v kolekci
 • přísně limitovány počtem 5000 kompletních kolekcí,
 • exkluzivně emitovány ryze českou Bohemia mincovnou.
   

Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA:

 • elegantní sběratelské album pro důstojnou prezentaci a bezpečné uložení Vašich numismatů, které obdržíte se třetí ražbou,
 • certifikát pravosti zaručující pravost, původ a technické specifikace ke každé ražbě,
 • zajímavé informace a příběh spojený s motivem ražby na druhé straně certifikátu,
 • průvodní dopis ke každé ražbě.

Mohlo by se vám také líbit