Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Nejvzácnější zlaté mince světa
Nejvzácnější zlaté mince světa Nejvzácnější zlaté mince světa Nejvzácnější zlaté mince světa Nejvzácnější zlaté mince světa Nejvzácnější zlaté mince světa

Nejvzácnější zlaté mince světa

Nejdražší zlaté mince světa na pamětních ražbách zušlechtěných ryzím zlatem

Skladem
399 Kč
  • Nejcennější mince na pamětní ražbě zušlechtěné ryzím zlatem
  • Ušetříte 60 % z běžné ceny
  • Raženo v nejvyšší kvalitě Proof
  • Certifikát pravosti ZDARMA
  • Replika jednodolarové bankovky George Washingtona jako DÁREK

Detailní popis

Právě zde si můžete vyzvednout svou exkluzivní slevu 60 % na unikátní pamětní ražbu zušlechtěnou ryzím zlatem, která nese motiv nejcennější mince světa, Double Eagle z roku 1933. Spolu s tímto výjimečným numismatem obdržíte také BONUS v podobě repliky jednodolarové bankovky s podobiznou George Washingtona, prvního prezidenta Spojených států amerických a také certifikát zaručující pravost, původ a technické specifikace produktu.

Motiv pro $20 zlatou minci navrhl americký sochař Augustus Saint-Gaudens. Mince byly raženy v letech 1907 až 1933. Zejména mince vyražené v posledním roce 1933 získaly věhlasnou pověst mezi sběrateli. Po vydání půl miliónu mincí totiž tehdejší americký prezident Franklin Delano Roosevelt nařídil roztavení všech mincí kvůli zmírnění ekonomické krize.    

Deset z těchto zlatých mincí však přišlo pochybnými prostředky do soukromého vlastnictví. A protože mince nebyly legálně uvolněné, zpravodajské služby měly za úkol tyto mince najít a zabavit. Do roku 1954 bylo devět mincí z deseti vystopováno a zabaveno. Poslední mince „Double Eagle“ z roku 1933 se objevila v roce 1952, ještě před zahájením aukce zabavených mincí, u sesazeného egyptského krále Farouka. Americké ministerstvo požádalo o její navrácení, ale mince zmizela ještě před zahájením výstavy. Znovu se objevila až v roce 1996 na aukci aukční síně Sotheby´s ve Velké Británii. Ještě před dražbou byla mince zabavena americkou zpravodajskou službou. Po dlouhém vyjednávání byla tato drahocenná mince uvolněna, aby byla o šest let později, dne 30. července 2002, vydražena a prodána za tehdy rekordní cenu 7,5 miliónu dolarů americkému návrháři obuvi Stuartu Weitzmanovi, jenž sbírá známky a mince od dětství. O 9 let později vydražila aukční síň Sotheby’s minci Double Eagle za  rekordních téměř 18,9 miliónu amerických dolarů. Její původní majitel Weitzman uvedl, že vydražené peníze využije k financování svých charitativních činností, mezi něž patří lékařský výzkum, návrhářská škola nebo židovské muzeum v Madridu.

Pamětní ražba Double Eagle, 1933 otevírá exkluzivní kolekci Nejvzácnější zlaté mince světa. Objednáním pamětní ražby Double Eagle, 1933 si otevíráte fascinující kolekci Nejvzácnější zlaté mince světa. Další pamětní ražby z kolekce obdržíte cca v měsíčním intervalu každou za cenu 799 Kč + 129 Kč poštovné a balné. Kolekce nyní obsahuje 12 kusů pamětních ražeb, může se ale v budoucnu rozšiřovat. Více informací o kolekci najdete zde. Podmínky objednávky si můžete přečíst zde.

Specifikace

Limitace 5000 kompletních kolekcí
Kov Měď (Cu)
Hmotnost 10 g
Průměr 30 mm
Kvalita Proof
Zušlechtění Zlato 999/1000
Certifikát pravosti Ano

ANO, objednávám si první pamětní ražbu Double Eagle, 1933 z kolekce Nejvzácnější zlaté mince světa, která ke dni odeslání objednávky obsahuje 12 ražeb, za speciální cenu 399 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné; v případě, že při objednávce zvolím platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Spolu s tím si objednávám celou kolekci ražeb Nejvzácnější zlaté mince světa, kdy budu jednotlivé ražby dostávat přibližně jednou měsíčně za cenu 799 Kč (+ 129 Kč poštovné a balné). Beru na vědomí, že u každé z těchto ražeb můžu odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od doručení ražby. Stejně tak mohu odběr kolekce Nejvzácnější zlaté mince světa kdykoliv ukončit. Oboje můžu učinit písemně, telefonicky nebo e-mailem prohlášením vůči společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. Nabídka Moje mincovna CZ s.r.o. je platná do 31. 12. 2024 nebo do vyprodání zásob. Objednávku může učinit pouze osoba starší 18 let.

Odesláním objednávky potvrzuji, že jsem se seznámil s obchodními podmínkami společnosti Moje mincovna CZ s.r.o. dostupnými zde, rozumím jim, souhlasím s nimi a zavazuji se jimi řídit.

Pozoruhodná sbírka Nejvzácnější zlaté mince světa představuje pamětní ražby nejoblíbenějších a nejcennějších zlatých mincí světa, jejichž aukční cena se na základě historických okolností, sofistikovaných uměleckých designů a jejich jedinečnosti navýšila do řádů miliónů amerických dolarů. Pamětní ražby představující tyto úchvatné skvosty jsou zušlechtěny ryzím zlatem a raženy v nejvyšší kvalitě Proof.

V rámci kolekce Nejvzácnější zlaté mince světa získáte následující výhody:

  • Cenové zvýhodnění 600 Kč na první pamětní ražbu zušlechtěnou ryzím zlatem, Double Eagle 1933,
  • přednostní právo k nákupu dalších pamětních ražeb z této pozoruhodné kolekce s 200 Kč cenovým zvýhodněním oproti standardní ceně,
  • elegantní sběratelské album s výpravnou brožurou popisující fascinující příběhy jednotlivých mincí,
  • certifikát pravosti zaručující pravost, původ a technické specifikace každé pamětní ražby,
  • průvodní dopis ke každé pamětní ražbě.

Mohlo by se vám také líbit