Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Pamětní ražba k 20. výročí vzniku neziskové organizace Nedoklubko

Pamětní ražba k 20. výročí vzniku neziskové organizace Nedoklubko

Nezisková organizace Nedoklubko již 20 let pomáhá rodinám předčasně narozených dětí a aktivně podporuje výzkum v oblasti neonatologie. Toto významné výročí bylo pro ryze českou numismatickou značku Bohemia mincovna inspirací k vydání limitované edice originálních pamětních medailí

Již od roku 2002 podporuje nezisková organizace Nedoklubko rodiče předčasně narozených dětí, kterých se v České republice každoročně narodí téměř 9000. Spolupracuje se všemi perinatologickými centry v České republice a specialisty z řad neonatologů, psychologů, dětských neurologů, pediatrů a dalších zdravotníků, čímž propojuje svět mezi odborníky a rodiči.

„Nedoklubko předává víru a naději, je tady pro ty, kteří je potřebují. Abychom však mohli pomoci co největšímu počtu rodin, neobejdeme se bez dárců a partnerů. Jen díky nim můžeme poskytovat okamžitou a ucelenou informační podporu rodičům, dodávat potřebné vybavení do neonatologických oddělení a zajišťovat finanční prostředky na výzkum v oblasti prevence předčasných porodů na Gynekologicko-porodnické klinice 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a VFN v Praze,“ vysvětluje předsedkyně a ředitelka organizace Nedoklubko, Lucie Žáčková.

Mezi partnery a podporovatele spolku Nedoklubko se letos zařadila i ryze česká numismatická značka Bohemia mincovna, která se rozhodla jeho dvacetiletou záslužnou činnost podpořit vydáním limitované edice pamětních medailí.

„Inspirací k designu pamětní ražby ‚Nedoklubko – 20 let v tom nejste sami‘ se stal motiv miminka v dlani, který dokonale vystihuje zranitelnost předčasně narozeného dítěte a množství podpory, péče a lásky, které potřebuje jak ze strany lékařů, tak hlavně ze strany rodičů. Ražba medaile byla následně provedena ve dvou specifikacích: v nejvyšší mincovní kvalitě z ryzího stříbra a rovněž v čistém ražebním lesku ze speciální slitiny oceli a niklu. Obě ražby jsou přísně limitované počtem 200, resp. 1000 exemplářů,“ popisuje genezi návrhu a výroby medaile ředitel společnosti Bohemia mincovna, Luboš Krčil.

Výroční pamětní medaile „Nedoklubko – 20 let v tom nejste sami“ budou uvedeny do prodeje na nadcházejícím veletrhu Sběratel, největší sběratelské akci tohoto druhu ve střední a východní Evropě, který se uskuteční 9. a 10. září 2022 na výstavišti PVA EXPO PRAHA. V pátek 9. září ve 12 hodin u společného stánku značky Bohemia mincovna a spolku Nedoklubko, č. 209 v hale 2, budou medaile slavnostně pokřtěny herečkou Sarou Sandevou a primářem Neonatologického oddělení Fakultní nemocnice Bulovka, MUDr. Martinem Čihařem. Po slavnostním uvedení na trh budou pamětní medaile distribuovány výhradně společností Moje mincovna CZ.

„Jsem velmi rád, že můžeme poskytnout platformu našeho internetového obchodu a logistické know-how tomuto bohulibému projektu, a doufám, že si výroční pamětní medaile ‚Nedoklubko – 20 let v tom nejste sami‘ najdou cestu k co největšímu počtu altruistických sběratelů. Věřím, že vybraná finanční částka prostřednictvím spolku Nedoklubko pomůže mnoha rodinám, jejichž miminko přišlo na svět dříve, než čekali, a stane se základem našeho dlouhodobého partnerství,“ vyjádřil se k projektu ředitel společnosti Moje mincovna CZ, Libor Veselý.

Podíl z výtěžku z prodeje výročních pamětních medailí „Nedoklubko – 20 let v tom nejste sami“ bude převeden na transparentní účet neziskové organizace Nedoklubko 1171717/0100 a bude použit na projekt „Uvítací terapeutický balíček“, který poskytuje důležitou psychologickou podporu rodinám předčasně narozených dětí a zprostředkovává odborné informace neonatologů a zkušenosti rodičů, kteří si stejnou zkušeností již prošli.

Výroční pamětní medaile „Nedoklubko – 20 let v tom nejste sami“ je možno zakoupit pouze na webových stránkách Moje mincovna CZ, výhradního distributora produktů Bohemia mincovna, ve dvou specifikacích - v čistém ražebním lesku za 200 Kč; ražba z ryzího stříbra se nabízí za 2880 Kč.