Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Stříbrná sférická mince planeta Merkur avers
Stříbrná sférická mince planeta Merkur revers Stříbrná sférická mince planeta Merkur box Stříbrná sférická mince planeta Merkur box 2

Planeta Merkur v ryzím stříbře 1 oz

Realistický povrch nejmenší planety v ultra tmavé patinové úpravě

Skladem
3 890 Kč
  • Jedinečně ztvárněná 1 unce ryzího stříbra
  • Unikátní sférický numismat
  • Realistický povrch díky ultra tmavé patinové úpravě
  • Elegantní box pro prezentaci mince a certifikát pravosti

více detailů zde

Detailní popis

Dechberoucí 3D mince představující nejmenší planetu Merkur uchvátí nejednoho obdivovatele naší sluneční soustavy. Mince unikátního sférického tvaru je ražena do 1 unce ryzího stříbra. Neobvyklá úprava povrchu v ultra tmavé patině propůjčuje minci realistický dojem povrchu planety. Náklad mince je 4879 ks pro celý svět a je odvozen od průměru planety (4879,4 km).

Merkur je planetou Slunci nejbližší a zároveň nejmenší z celé sluneční soustavy. Jméno planeta získala po římském Merkurovi, bohu obchodu a poslu bohů. Při pohledu ze Země je Merkur viditelný i pouhým okem, ale protože je velmi blízko Slunci, je většinu roku těžko pozorovatelný. Nejlépe se dá pozorovat při soumraku či úsvitu, než vyjde Slunce nad obzor.

Planeta je tvořena přibližně ze 70 % z kovových materiálů, zejména železa a niklu, což činí Merkur druhou nejhustší planetou ve sluneční soustavě. Povrch planety je zvrásněný množstvím kráterů a je takřka totožný s povrchem pozemského Měsíce, jen je díky uhlíku daleko tmavší. K vidění jsou mimo jiné i hladké plochy a útesy o délce stovek kilometrů. Přestože se jedná o nejmenší planetu, najdeme na ní největší kráter naší sluneční soustavy, Caloris Basin, více než 1400 km dlouhou prohlubeň.

Specifikace

Země původu Barbados
Rok 2022
Nominální hodnota 5 Dollars
Limitace 4 879 Ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 1 oz
Průměr 33 mm
Kvalita Antique finish
Certifikát pravosti Ano
Balení Prezentační box s průhledem
  • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
  • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
  • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
  • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
  • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
  • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit