Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Pražský hrad, zlatá pamětní medaile 1/4 oz
Pražský hrad, zlatá pamětní medaile 1/4 oz Pražský hrad, zlatá pamětní medaile 1/4 oz

Pražský hrad, zlatá pamětní medaile 1/4 oz

Symbol české státnosti a dominanta hlavní metropole v ryzím zlatě

Není skladem
 • ¼ oz ryzího zlata 999,9 /1000
 • Číslovaný certifikát pravosti přiložen
 • Elegantní sběratelský box
 • Přísná limitace pouhých 200 exemplářů pro celý svět
 • Exkluzivně pouze u Moje mincovna CZ

Detailní popis

„Spatřuji hrad, který pověstí nebes se dotkne, ve hvozdě leží místo – je vzdáleno ode vsi této na třicet honů a mez mu určují vltavské vlny.“

Kosmas, Kronika česká

Pražský hrad - monumentální dominanta naší hlavní metropole a symbol české státnosti. K postě tohoto, podle Guinnessovy knihy rekordů, nejrozsáhlejšího souvislého hradního komplexu na světě, vydala tradiční ryze česká numismatická značka Bohemia Mint pamětí medaili v limitované edici 200 exemplářů, kterou máme tu čest exkluzivně distribuovat.

Medaile je ražena do 1/4 unce ryzího zlata 999,9/1000. Na jejím averzu je znázorněna dominanta Pražského hradu – katedrála sv. Víta z pohledu, který dokonale zachycuje její velkolepost. Rovněž je zde detailně vyobrazena část Starého královského paláce, původního knížecího sídla, a románské baziliky sv. Jiří, v níž jsou uchovány náhrobky členů knížecího rodu Přemyslovců. Reverzní strana pak nese symbolickou nominální hodnotu 250 TOLAR ČECHIE odkazující na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích. Propojená heraldická zvířata, český lev a moravská a slezská orlice, pak zdůrazňují jejich jednotu.

Pražský hrad je prostorem, ve kterém se spojuje kouzlo překrásné historické architektury s hlubokou tradicí panovníka sídlícího na jednom místě, která trvá již více než tisíc let.

Přibližně okolo roku 880 kníže Bořivoj z rodu Přemyslovců započal výstavbu tvrze původně sloužící jako strážní pevnost. Kníže Soběslav I. zde následně vybudoval kamenný románský palác, o jehož důsledné opevnění se ve 13. století postaral velkolepý král železný a zlatý, Přemysl Otakar II.

Zlaté časy pro Pražský hrad nastaly v období působení Karla IV., jenž tehdy značně zpustošenému hradu vtiskl nový život. Zvětšil a přebudoval královský palác a zasloužil se rovněž o zrod gotické katedrály svatého Víta, přičemž inspirací mu byly francouzské katedrály.

 

Specifikace

Rok 2022
Nominální hodnota Symbolická nominální hodnota 250 Tolar Čechie
Limitace 200 ks
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 1/4 oz
Průměr 26 mm
Kvalita Proof like
Mincovna Bohemia Mint
Certifikát pravosti Ano, číslovaný
Balení Elegantní sběratelský box
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Pražský hrad 1/4 oz AU

Mohlo by se vám také líbit