Raffael Santi - Andílci Sixtínské madony stříbrná mince 3 oz proof
Raffael Santi - Andílci Sixtínské madony stříbrná mince 3 oz proof Raffael Santi - Andílci Sixtínské madony stříbrná mince 3 oz proof

Raffael Santi - Andílci Sixtínské madony stříbrná mince 3 oz proof

Pocta jednomu z nejslavnějších malířů italské renesance u příležitosti 500. výročí jeho úmrtí.

Skladem
9 990 Kč
 • 3 unce ryzího stříbra 999/1000 (93,3 g)
 • Nejvyšší mincovní kvalita Proof
 • Zušlechtěno 8 originálními krystaly Swarowski ve tvaru hvězdy „Rivoli Star“ a detailním zlacením
 • Limitace pouze 1520 exemplářů
 • Prezentační transparentní rámeček a certifikát autentičnosti

Detailní popis

Sixtinská madona je světoznámý obraz italského renesančního malíře Raffaela Santiho, který je dnes umístěn v obrazárně v drážďanském Zwingeru. Jedná se o vrcholné oltářní dílo, v němž v minulosti mnozí spatřovali „ideální zobrazení zbožného rozjímání, tiché vznešenosti i vnitřní křesťanské síly“. Raffael namaloval tuto olejomalbu nedlouho před svou smrtí. Jedná se o poslední obraz, který dokončil vlastní rukou.

Výrazným prvkem obrazu je dvojice andílků opírajících se o spodní rám a s poněkud znuděnými výrazy sledujících výjev nad sebou. O jejich vzniku koluje řada legend. Podle článku, který vyšel v roce 1912 v americkém časopisu Fra, byly jejich předlohou děti jedné z žen, jež stály Raffaelovi modelem, které se přišly podívat, jak mistr pracuje. Jiný příběh, vylíčený v americkém dětském časopisu St. Nicholas Magazine v roce 1912, vypráví, že Raffaela spíše inspirovaly dvě děti, jež potkal na ulici, „kterak se toužebně dívají do výkladu pekařství“.

A právě tato dvojice andílků se stala inspirací pro pamětní minci raženou do 3 uncí ryzího stříbra 999/1000, která je zdobena 8 krystaly Swarovski ve tvaru hvězdy „Rivoli Star“, částečně kolorována a pozlacena. Jako odkaz na rok úmrtí mistra Raffaela Santiho, jehož 500. výročí si v letošním roce připomínáme, bylo emitováno pouze 1520 exemplářů na celém světě a každý z nich je dodáván v prezentačním transparentním rámečku spolu s certifikátem pravosti.

Specifikace

Země emitenta Cook Islands
Rok emise 2020
Nominální hodnota 20 CKD
Limitace 1520 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 93,3 g (3 oz)
Průměr 55 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Zušlechtění Originální krystaly Swarovski
Certifikát pravosti Ano
Balení Prezentační box s průhledem
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2021 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každou obdrženou emisi můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jejího obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení emise.

Mohlo by se vám také líbit