Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Tiffany Art Metropolis - Soul ve 3 uncích ryzího stříbra
Tiffany Art Metropolis - Soul ve 3 uncích ryzího stříbra Tiffany Art Metropolis - Soul ve 3 uncích ryzího stříbra Tiffany Art Metropolis - Soul ve 3 uncích ryzího stříbra Tiffany Art Metropolis - Soul ve 3 uncích ryzího stříbra Tiffany Art Metropolis - Soul ve 3 uncích ryzího stříbra Tiffany Art Metropolis - Soul ve 3 uncích ryzího stříbra

Tiffany Art Metropolis - Soul ve 3 uncích ryzího stříbra

Stříbrná mince věnovaná jihokorejskému hlavnímu městu Soulu s vitráží skla Tiffany

Skladem
13 900 Kč
 • 3 unce ryzího stříbra 999,9/1000
 • Ražba v ultra vysokém reliéfu
 • Velkorysý průměr 55 mm
 • Vitráž skla Tiffany Art
 • Oficiální emise pro rok 2024
 • Pouze 999 exemplářů na celém světě

Detailní popis

V sérii Tiffany Art – Metropolis, představující slavné světové metropole, byla v letošním roce vydána mince věnovaná jihokorejskému hlavnímu městu Soulu. Tato dechberoucí mince je ražena do 3 uncí ryzího stříbra 999,9/1000 v nejvyšší numismatické kvalitě Proof.

Série Tiffany Art – Metropolis je známá použitím skla Tiffany. Sklo v tomto případě reprezentuje řeku Han, která se vine městem. Způsob, jakým červeně zbarvené sklo doslova rozděluje minci na polovinu, je průkopnickým úspěchem numismatické technologie.

Soul, zářivé srdce Jižní Koreje, je město, kde se tradiční korejská kultura prolíná s pulsujícím moderním životem. Toto dynamické hlavní město, obklopené pohádkovými vrcholky hor, je domovem pro více než deset milionů lidí a přitahuje návštěvníky svou fascinující směsicí historie, technologie a umění. Jedním z nejikoničtějších míst v Soulu je palác Gyeongbokgung, který je největší z pěti velkých paláců postavených během dynastie Joseon. S jeho nádherně zdobenými střechami a rozsáhlými zahradami je živoucím příkladem korejské architektonické elegance. Navštívit palác ve správný čas znamená stát se svědkem ceremonie změny stráže, což je barvitý a ceremoniální proces plný historického významu. V kontrastu s historickou krásou paláce stojí Namsan Seoul Tower, který se tyčí nad městem na vrcholu hory Namsan. Tento věžovitý maják modernity nabízí panoramatický výhled na celé město a v noci se rozsvítí, aby připomínal pulsující energii města.Soul je také známý svou fascinující uměleckou scénou. Muzeum moderního a současného umění v Soulu je centrem pro umělecké díla, které reflektují jak korejský, tak mezinárodní umělecký vývoj. Výstavy zde ukazují vše od tradičních korejských obrazů a soch až po radikální moderní instalace. Neodmyslitelnou součástí Soulu jsou jeho živé trhy, jako je Namdaemun nebo Dongdaemun, kde lze zakoupit vše od tradičních korejských suvenýrů až po nejnovější elektroniku. Tyto trhy jsou nejenom nakupovacími destinacemi, ale také místy, kde se můžete ponořit do lokální gastronomie.  Řeka Han, která parkem protéká, je oblíbeným místem pro pikniky, jízdu na kole nebo jednoduše pro chvíle klidu a pozorování městského života.

Soul je skutečně městem kontrastů, kde se minulost snoubí s přítomností, tradiční hodnoty s moderním způsobem života. Je to město, které nikdy nespí, město, které je vždy připraveno přivítat svět s otevřenými pažemi a ukázat svou nekonečnou energii a pohostinnost.

Tento skvost je uložen v luxusním boxu s průhledem na minci, pro elegantní prezentaci. Součástí balení je i certifikát zaručujícím pravost a technické specifikace. 

Specifikace

Země původu Palau
Rok 2024
Nominální hodnota 20 Dolarů
Limitace 999 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999,9/1000
Hmotnost 3 oz
Průměr 55 mm
Kvalita Proof
Zušlechtění smartminting® (Ultra High Relief), skleněná vitráž
Balení Elegantní sběratelský box
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každou obdrženou emisi můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jejího obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení emise.

Mohlo by se vám také líbit