Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Sametová revoluce 1989 - návrat demokracie, stříbrná pamětní ražba, Proof
Sametová revoluce 1989 - návrat demokracie, stříbrná pamětní ražba, Proof Sametová revoluce 1989 - návrat demokracie, stříbrná pamětní ražba, Proof Sametová revoluce 1989 - návrat demokracie, stříbrná pamětní ražba, Proof

Sametová revoluce 1989 - návrat demokracie, stříbrná pamětní ražba, Proof

Exkluzivní pamětní ražba připomínající návrat demokracie

Není skladem
 • Ryzí stříbro 999/1000 
 • Kvalita ražby Proof
 • Průměr ražby 40 mm
 • Pouze u Moje mincovna CZ
 • 500 exemplářů celosvětově
 • Elegantní sběratelský box, včetně číslovaného certifikátu původu

Detailní popis

Unikátní pamětní ražba z ryzího stříbra připomínající sametovou revoluci a návrat demokracie v roce 1989. Tato jedinečná ražba je striktně limitována pouhými 500 exempláři. Numismat je vydán tradiční ryze českou Bohemia mincovnou a je exkluzivně distribuován společností Moje mincovna CZ. Každá ražba je individuálně zkontrolována Českým puncovním úřadem.

Sametová revoluce v Československu navázala na události v okolních evropských zemích, ve kterých se hroutily komunistické režimy napojené na Sovětský svaz. V Československu proběhl převrat klidně vyjma brutálního zásahu na Národního třídě, který si ale nevyžádal žádné oběti na životech. Dosavadní komunistický režim se rychle zhroutil, podle vzpomínek tehdejších aktérů až překvapivě rychle, což nikdo neočekával. Vedle pádu železné opony přispěla ke změně režimu proměněná politika Sovětského svazu, který nezasahoval do dění ve „svých“ socialistických satelitech. Nespokojenost lidí s ekonomickou a politickou situací v zemi vyvrcholila v masových demonstracích, které následně vedly ke změně totalitního režimu v demokracii a k přechodu z plánované ekonomiky na tržní.

Averzu ražby dominuje dlaň se známým symbolem „V“, který znamená „VÍTĚZSTVÍ“. Kolem dlaně je jemnou linkou vryto heslo KDO, KDYŽ NE MY? KDY, KDYŽ NE TEĎ? Nad prsty je v okruží z lipových lístků uveden rok 1989 a spodní část ražbu lemuje nápis NÁVRAT DEMOKRACIE.  

Reverzní strana nese symbolickou hodnotu 1 TOLAR ČECHIE odkazující na bohatou tradici mincovnictví českých zemí. Propojená heraldická zvířata český lev, moravská a slezská orlice pak zdůrazňují jejich jednotu.

Pamětní ražba je uložena v elegantním sběratelském boxu společně s číslovaným certifikátem autentičnosti zaručujícím pravost, původ a technické specifikace numismatu.

Specifikace

Země původu Česká republika
Rok 2023
Nominální hodnota symbolická nominální hodnota 1 TOLAR ČECHIE
Limitace 500 exemplářů
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 20 g
Průměr 40 mm
Kvalita Proof
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano, číslovaný
Balení Elegantní sběratelský box, ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit