Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Od monarchie k republice - Luxusní set stříbrných franouzských historických mincí
Od monarchie k republice - Luxusní set stříbrných franouzských historických mincí Od monarchie k republice - Luxusní set stříbrných franouzských historických mincí Od monarchie k republice - Luxusní set stříbrných franouzských historických mincí Od monarchie k republice - Luxusní set stříbrných franouzských historických mincí Od monarchie k republice - Luxusní set stříbrných franouzských historických mincí Od monarchie k republice - Luxusní set stříbrných franouzských historických mincí Od monarchie k republice - Luxusní set stříbrných franouzských historických mincí Od monarchie k republice - Luxusní set stříbrných franouzských historických mincí

Od monarchie k republice - Luxusní set stříbrných franouzských historických mincí

Mince vyprávějící o odvaze, změně a obnově, která se odvíjela na pozadí jednoho z nejvýznamnějších období francouzské historie

Skladem
9 990 Kč
 • Exkluzivní set historických stříbrných mincí z Francie
 • Mince vyprávějící o odvaze, změně a obnově
 • Vysoká ryzost stříbra 900/1000
 • Francouzské stříbrné mince jsou sběrateli vyhledávané
 • Všechny mince jsou ve velmi dobré kvalitě zachovalosti
 • Luxusní elegantní krabička
 • Přiložen certifikát autentičnosti
 • Příběhová karta 

Detailní popis

Exkluzivní set historických stříbrných mincí z Francie. Mince vyprávějící o odvaze, změně a obnově, která se odvíjela na pozadí jednoho z nejvýznamnějších období francouzské historie. Mince jsou v ryzosti 900/1000. Luxusní sada, nejen pro Ty, kteří se již pyšní vlastnictvím zlatých francouzských franků. Francouzské stříbrné mince jsou sběrateli velmi vyhledávané po celém světě. Všechny mince jsou ve velmi dobré kvalitě zachovalosti i přes fakt, že jsou téměř 200 let staré. 

Luxusní sada tří mincí, která vypráví příběh dramatické proměny Francie. Každá mince v tomto setu, ražená mezi lety 1831 až 1878, představuje klíčovou epochu ve francouzské historii a odhaluje, jak se tato země měnila na cestě od monarchie k republice. První mince v sérii nese podobu Ludvíka Filipa, posledního krále Francie. Ludvík Filip, známý jako „král občan“, nastoupil na trůn v roce 1830 a jeho vláda byla ztělesněním pokusu o smíření liberálních ideálů s královskou autoritou. Jeho éra se vyznačovala úsilím o modernizaci Francie a začlenění buržoazie do politického systému. Tato mince, ražená od roku 1831, je symbolickým svědkem časů, kdy se Francie snažila vyrovnat s ideály revoluce a stále živou touhou po monarchii. Druhá mince představuje Napoleona III., synovce slavného Napoleona Bonaparte, který se stal posledním císařem Francie. Napoleon III. zahájil svou vládu v roce 1852 a jeho éra byla charakterizována ambiciózními projekty modernizace a expanze. Paříž za jeho vlády prošla radikální transformací – bulváry, parky a známé památky jako Opera Garnier začaly formovat obraz moderního města. Tato mince, symbol jeho vlády, odráží éru inovací a imperiálního lesku. Poslední mince patří třetí republice zrozené z popela porážky ve francouzsko-pruské válce  v roce 1871. Nová republika se musela po pádu Napoleona III. vyrovnat s politickými rozpory a chaosem následujícího období. Mince, vyražená již v pevně ukotvené republice, je odrazem odolnosti a demokratického ducha Francie, která se znovu postavila na nohy, odhodlaná jít cestou republikanismu. Každá mince v tomto jedinečném setu tak nejen představuje klíčové osobnosti a politické režimy, ale také vypráví příběh proměny národní identity a politického prostředí. Sada „Od monarchie k republice“ je více než jen sbírka mincí; je to vyprávění o odvaze, změně a obnově, které se odvíjí na pozadí jednoho z nejvýznamnějších období francouzské historie.

Historické numismaty jsou bezpečně jsou uloženy v elegantní krabičce. Přiložen certifikát zaručující pravost a původ historických mincí. Příběhová karta o příběhu jak se Francie dostala od monarchie ke třetí republice. 

Specifikace

Země původu Francie
Rok 1831-1878
Nominální hodnota 5 franků
Kov Stříbro(Ag)
Ryzost kovu 900/1000
Hmotnost 22,5 - 25g
Průměr 37 mm
Kvalita Velmi dobrá
Certifikát pravosti Ano
Balení Elegantní sběratelský box, ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každou obdrženou emisi můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jejího obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení emise.

Mohlo by se vám také líbit