Spolehlivý partner sběratelů zlatých a stříbrných pamětních mincí a medailí

Slavné dějiny českého národa
Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa Slavné dějiny českého národa

Slavné dějiny českého národa

Výběr nejslavnějších událostí našich dějin na pamětních cihličkách z ryzího stříbra

Skladem
749 Kč
 • ryzí stříbro 999/1000
 • nejvyšší numismatická kvalita Proof
 • 50% úspora z ceny první cihličky
 • certifikát autentičnosti ke každé cihličce 
 • elegantní sběratelské album zdarma
 • přísně limitovaný počet 1500 kolekcí
 • exkluzivně vydáváno pod značkou Bohemia Mint

Detailní popis

Averz stříbrné pamětní cihličky v obrazové koláži reprezentuje dění v Československu v roce 1968, jehož jaro přineslo radost a naději změny, která však byla ukončena událostmi srpnovými.

Rubová strana stříbrných cihliček nese společný motiv – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 10 TOLAR ČECHIE.

V 60. letech v Československu docházelo k uvolňování poměrů a rozvíjela se kultura. Vše vyvrcholilo takzvaný Pražským jarem, krátkým obdobím na začátku roku 1968, které do společnosti přineslo více svobody v jinak represivním režimu. K moci se dostalo reformní komunistické křídlo, jehož členové si uvědomovali nutnost hospodářských a společenských reforem, byť samozřejmě nadále pod vládou jedné strany a v bloku socialistických zemí. Uvolnění represí, zrušení cenzury a zákazu shromažďování a další opatření probudilo občanskou společnost, která se začala hlásit o svá práva. Naděje na změnu politického systému ale zhasly po invazi vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968.

Pamětní stříbrná cihlička Československo 1968 ražená v nejvyšší munismatické kvalitě Proof do ryzího stříbra 999/1000 je dodávaná společně s certifikátem autentičnosti zaručujícím její pravost, původ a technické specifikace.

Specifikace

Limitace 1500 kolekcí
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 10 g
Průměr 25 x 40 mm
Kvalita Proof
Certifikát pravosti Ano

Objednávkou kolekce Slavné dějiny českého národa objednáváte pamětní stříbrné cihličky, které obdržíte přibližně v měsíčním intervalu.

První stříbrnou cihličku z kolekce obdržíte do 14 dnů po objednávce za speciální zvýhodněnou cenu 749 Kč + 119 Kč poštovné a balné (v případě, že při objednávce zvolíte platbu na dobírku, bude navíc připočteno 29 Kč doběrečné). Další stříbrné cihličky z kolekce získáte za cenu 1499 Kč (+ 119 Kč poštovné a balné). 

Sbírání kolekce můžete kdykoliv ukončit kontaktováním zákaznického servisu telefonicky na čísle 844 911 911, na e-mailové adrese info@mojemincovna.cz nebo na poštovní adrese Moje mincovna CZ, P.O.BOX 82, Praha 025, 225 82.

Moje mincovna CZ vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.

Nabídka je platná do 31. 12. 2022 nebo do vyprodání skladových zásob.

Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.

Pamětní stříbrné cihličky v jedinečné sbírce Slavné dějiny českého národa připomínají pečlivě vybrané motivy nejslavnějších momentů a událostí naší historie. Na averzu medailí najdete například originální ztvárnění Korunovace Karla IV. českým králem, příchod praotce Čecha na Říp nebo bitvu na Bílé hoře. Rubová strana cihliček pak nese společný motiv – umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolickou nominální hodnotu 10 TOLAR ČECHIE.

Pamětní stříbrné cihličky v kolekci jsou:

 • raženy do ryzího stříbra 999/1000,
 • v nejvyšší numismatické kvalitě Proof,
 • přísně limitovány počtem 1500 kolekcí,
 • exkluzivně vydávány pod značkou Bohemia Mint.

Objednávkou kolekce získáváte bohaté příslušenství zcela ZDARMA:

 • výpravné sběratelské album pro důstojné uložení pamětních stříbrných cihliček,
 • certifikát autentičnosti zaručující pravost, původ a technické specifikace každé cihličky,
 • zajímavé informace a příběh spojený s motivem cihličky na druhé straně certifikátu,
 • průvodní dopis ke každé cihličce.

Mohlo by se vám také líbit