Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Tiffany Art Metropolis - Řím, mince z ryzího stříbra 3 oz
Tiffany Art Metropolis - Řím, mince z ryzího stříbra 3 oz Tiffany Art Metropolis - Řím, mince z ryzího stříbra 3 oz Tiffany Art Metropolis - Řím, mince z ryzího stříbra 3 oz Tiffany Art Metropolis - Řím, mince z ryzího stříbra 3 oz Tiffany Art Metropolis - Řím, mince z ryzího stříbra 3 oz Tiffany Art Metropolis - Řím, mince z ryzího stříbra 3 oz Tiffany Art Metropolis - Řím, mince z ryzího stříbra 3 oz

Tiffany Art Metropolis - Řím, mince z ryzího stříbra 3 oz

Letecký pohled na "věčné město" Řím v dechberoucím detailním provedení s vkladkou ze skla Tiffany

Skladem
13 900 Kč
 • 3 unce ryzího stříbra 999/1000
 • Ražba v ultra vysokém reliéfu
 • Velkorysý průměr 55 mm
 • Vkladka ze skla Tiffany
 • Pouze 999 exemplářů na celém světě

Detailní popis

V sérii Tiffany Art – Metropolis, představující slavné světové metropole, byla v letošním roce vydána mince věnovaná hlavnímu městu Itálie - Římu.

Averz vyobrazuje Řím z ptačí perspektivy a zvýrazňuje vybrané budovy, jako je Koloseum, Vatikán, Pantheon nebo fontána di Trevi. Díky technologii smartminting® je vyobrazená silniční síť mezi budovami opravdu detailní a realistická.

Reverz mince zobrazuje jeden z nejslavnějších mostů Říma, Ponte Sant' Angelo, který byl původně postaven v roce 134 n. l. římským císařem Hadriánem, aby překlenul řeku Tiberu z centra města až po císařem nově postavené mauzoleum. Dále je na reverzu viditelná další dominanta Říma – bazilika sv. Petra.

Série Tiffany Art – Metropolis je známá použitím skla Tiffany. Sklo v tomto případě reprezentuje řeku Tiberu, která se vine městem. Způsob, jakým zeleně zbarvené sklo doslova rozděluje minci na polovinu, je průkopnickým úspěchem numismatické technologie.

Propracovaná mince má nominální hodnotu 20 $ a je ražena inovativní technologií smartminting® umožňující ražbu v ultra vysokém reliéfu a zároveň v nejjemnějším detailu do 3 uncí ryzího stříbra 999/1000 ve velkorysém průměru 55 mm. Stejně jako všechny mince série, je i tato v mincovně již zcela vyprodána!

Specifikace

Země původu Palau
Rok 2022
Nominální hodnota 20 Dolarů
Limitace 999 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 3 oz
Průměr 55 mm
Kvalita Proof
Zušlechtění Vkladka ze skla Tiffany
Certifikát pravosti Ano
Balení Originální box výrobce a ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit