Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Titanic – 110 let, stříbrná mince 5 oz Proof s modrou perletí
Titanic – 110 let, stříbrná mince 5 oz Proof s modrou perletí Titanic – 110 let, stříbrná mince 5 oz Proof s modrou perletí

Titanic – 110 let, stříbrná mince 5 oz Proof s modrou perletí

Pocta největšímu "nepotopitelnému" zaoceánskému parníku své doby

Skladem
  • 5 uncí ryzího stříbra
  • Majestátní průměr 65 mm
  • Averz mince vyložen pravou modrou perletí
  • Luxusní dřevěný sběratelský box
  • Pouze 750 exemplářů pro celý svět
  • Číslovaný certifikát pravosti a originality mince

Detailní popis

R.M.S. Titanic byl luxusní britský parník, který se během své první plavby v časných hodinách 15. dubna 1912 potopil po srážce s ledovcem do hlubin Atlantského oceánu. Na palubě bylo 2240 cestujících a členů posádky, z nichž více než 1500 přišlo při katastrofě o své životy. Enormní počet obětí byl následkem kombinace neefektivní organizace záchranných prací a nedostatečného počtu záchranných člunů a jejich nedokonalé technologie.

Největší parník světa tehdejší doby byl určen k převozu cestujících a pošty mezi Evropou a Severní Amerikou. Disponoval kapacitou až 2 603 pasažérů, 899 členů posádky a omezeným počtem kočárů či automobilů.

Titanic se stal inspirací mnoha knih, článků a filmů včetně světoznámého filmu Titanic z roku 1997 s Kate Winslet a Leonardem DiCapriem v hlavních rolích. Příběh o potopeném Titanicu se dostal do povědomí široké veřejnosti pro velký počet obětí, mezi nimiž byli i známé osobnosti a jedni z nejbohatších lidí světa, dále kvůli legendám o příčinách a průběhu potopení a v neposlední řadě také po objevení vraku parníku, který byl považován za „nepotopitelný“.


Pamětní mince Titanic – 110 let je ražena do pěti uncí (155,5 g) ryzího stříbra 999/1000 v nejvyšší mincovní kvalitě Proof. Souřadnice potopeného Titanicu jsou vepsány do pravé modré perleti dodávající minci realistický dojem oceánské modři, jenž v sobě rovněž ukrývá kresbu zaoceánského parníku těsně před nárazem do plujícího ledovce. Mince je dodávána v luxusním dřevěném sběratelském boxu spolu s číslovaným certifikátem pravosti.

Specifikace

Země původu Šalamounovy Ostrovy
Rok 2022
Nominální hodnota 25 Dollars
Limitace 750 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 5 oz
Průměr 65 mm
Kvalita Proof
Zušlechtění Pravá modrá perleť
Certifikát pravosti Ano, číslovaný
Balení Luxusní dřevěný sběratelský box
  • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
  • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
  • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
  • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
  • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
  • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit