Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Vejce Fabergé - Carevičovo vejce, stříbrná mince 2 oz, Proof
Vejce Fabergé - Carevičovo vejce, stříbrná mince 2 oz, Proof Vejce Fabergé - Carevičovo vejce, stříbrná mince 2 oz, Proof

Vejce Fabergé - Carevičovo vejce, stříbrná mince 2 oz, Proof

Pocta slavnému klenotu na minci z ryzího stříbra

Není skladem
 • 2 unce ryzího stříbra 999/1000 parciálně kolorované a zušlechtěné ryzím zlatem 
 • ražba ve vysokém reliéfu 
 • jen 888 exemplářů pro celý svět 
 • elegantní dárková krabička
 • certifikát zaručující pravost a originalitu mince 

Detailní popis

Mince Carevičovo vejce Fabergé je ražena do 2 uncí ryzího stříbra 999/1000 ve vysokém reliéfu unikátní technologií smartminting© a je zušlechtěna parciálním kolorováním ryzím zlatem. Striktně limitovaná emise pouhých 888 exemplářů pro celý svět, která je v mincovně již zcela vyprodaná, dělá z této mince velmi žádaný sběratelský kousek.

Pověstné Fabergého vejce – nejžádanější klenoty světa, symbol bohatství a luxusu odrážející lásku k umění a historii.

Fabergého vejce jsou symbolem bohatství, luxusu a vznešenosti ruského carského dvora a předrevolučního Ruska. Tato mistrovská díla výtvarného umění ceněná pro svou vysokou kvalitu zpracování za použití sofistikovaných technických postupů a vysoce kvalitních materiálů vytvořil ruský klenotník Peter Carl Fabergé a jeho spolupracovníci v rodinné šperkařské dílně v Petrohradě v letech 1885-1917. Každé vejce lze otevřít a skrývá v sobě překvapení.

Carevičovo vejce Fabergé patří do série vytvořené jako pocta carevičovi Alexejovi v roce 1912, kdy všichni kromě královské rodiny očekávali, že Alexej zemře. Když Alexej přežil, Fabergé vytvořil vajíčko pro Alexejovu matku jako poctu zázraku synova přežití. Překvapením uvnitř je ruský dvojhlavý carský orel s miniaturním portrétem careviče Alexeje, jediného syna cara Mikuláše II. a carevny Alexandry Fjodorovny, který byl v tom čase následníkem ruského trůnu.

Originální kousek je vyrobený z modrého lapis lazuli a diamantů. Na zlaté mřížce jsou zobrazeni dvojhlaví orlové a na vrchu vajíčka velký plochý diamant. Každé vejce Fabergé bylo vyrobeno ručně a úroveň zručnosti a pozornosti k detailům, která byla při jejich tvorbě použita, je bezkonkurenční. Carevičovo vejce je považované za jeden z nejlepších příkladů Fabergého práce. Skvost o velikosti 14,61 x 10,16 cm je v současnosti vystavený ve Virginia Museum of Fine Arts v Richmondu, USA. 

PETER CARL FABERGE je registrovanou obchodní značkou společnosti Fabergé (UK) Limited (www.faberge.com) a je použita se souhlasem Fabergé (UK) Limited.

Specifikace

Země původu Mongolsko
Rok 2023
Nominální hodnota 1000 Tugriků
Limitace 888 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 2 oz
Průměr 38,61 mm
Kvalita Proof
Zušlechtění smartminting® (Ultra High Relief)
Certifikát pravosti Ano
Balení Elegantní sběratelský box, ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit