Vejce Fabergé - Popínavá růže, stříbrná mince 2 oz proof
Vejce Fabergé - Popínavá růže, stříbrná mince 2 oz proof Vejce Fabergé - Popínavá růže, stříbrná mince 2 oz proof Vejce Fabergé - Popínavá růže, stříbrná mince 2 oz proof

Vejce Fabergé - Popínavá růže, stříbrná mince 2 oz proof

Jeden z nejžádanějších klenotů světa na minci z ryzího stříbra

Není skladem
 • 2 unce ryzího stříbra 999/1000 parciálně kolorované a zušlechtěné ryzím zlatem
 • ražba ve vysokém reliéfu
 • pouhých 888 exemplářů pro celý svět
 • elegantní dárková krabička 
 • certifikát zaručující pravost a originalitu mince

Detailní popis

Pověstné Fabergého vejce – nejžádanější klenoty světa, symbol bohatství a luxusu.

Tradice těchto mistrovských děl je spjata s ruským carským dvorem a pravoslavnými Velikonocemi. Když v roce 1885 nechal car Alexandr III. pro svou manželku Marii Fjodorovnu zhotovit první ze série unikátních vajíček, netušil, že tento zvyk zůstane na carském dvoře až do pádu carské říše v roce 1917 a stane se inspirací pro další královské rodiny a symbolem bohatství i v 21. století.

Vejce Fabergé - Popínavá růže, jež bylo vytvořeno v roce 1907 v dílně Carla Fabergého zlatníkem Henrikem Wigströmem, bylo darem cara Mikuláše II. jeho manželce Alexandře Fedorovně za narození jejich syna. Vyrobeno ze zlatého, zeleného a růžového smaltu a osázeno diamanty ukrývalo diamantový náhrdelník a miniaturní slonovinový portrét mladé carevny. Skvost o velikosti 7,7×5,9 cm, který by v přepočtu na dnešní měnu stál zhruba půl milionu amerických dolarů, si můžete prohlédnout ve Walters Art Museum v Baltimore v Marylandu.

Švýcarská mincovna CIT mistrně využila jemnou kolorizační techniku v kombinaci s vysokým reliéfem raženým technologií Smartminting©. Mince o váze 2 uncí ražená do ryzího stříbra 999/1000 je parciálně zušlechtěna ryzím zlatem a kolorována tak, že na světlém reliéfu vyniká detailně zpracovaný květinový vzor růží. Přísně limitovaná emise pouhých 888 exemplářů pro celý svět byla v mincovně ihned rozprodána. Tento skvost obdržíte v unikátní dárkovém balení ve tvaru vejce.

PETER CARL FABERGE je registrovanou obchodní značkou společnosti Fabergé (UK) Limited (www.faberge.com) a je použita se souhlasem Fabergé (UK) Limited.

 

Specifikace

Země emitenta Mongolsko
Rok emise 2021
Nominální hodnota 1000 MNT
Limitace 888 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 62,2 g (2 oz)
Průměr 38,61 mm
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Zušlechtění Zlato 999/1000, parciální kolorování
Certifikát pravosti Ano
Balení Originální box výrobce a ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2021 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každou obdrženou emisi můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jejího obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení emise.

Mohlo by se vám také líbit