Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Čechie, patronka českých zemí – Česká vlajka
Čechie, patronka českých zemí – Česká vlajka Čechie, patronka českých zemí – Česká vlajka Čechie, patronka českých zemí – Česká vlajka Čechie, patronka českých zemí – Česká vlajka Čechie, patronka českých zemí – Česká vlajka

Čechie, patronka českých zemí – Česká vlajka

Hrdá Čechie na pamětní medaili zušlechtěné ryzím zlatem, s kolorovanou českou vlajkou.

Není skladem
 • Zušlechtěna ryzím zlatem 999/1000 a parciálně kolorována

 • Limitovaná edice pouhých 300 exemplářů

 • Ražena v nejvyšší numismatické kvalitě Proof

 • Dodávána v dárkové krabičce číslovaným certifikátem pravosti 

Detailní popis

Originální pamětní ražba s motivem Čechie, patronky českých zemí, s pokorou uctívá dědictví našich předků. Medalie je zušlechtěna ryzím zlatem 999/1000 a averzní mincovní plocha je doplněna o pozadí s kolorovanou českou vlajkou. Ražena je v nejvyšší ražební kvalitě Proof. Tato emise je dostupná exkluzivně jen v nabídce Moje mincovna CZ. 

Alegorická postava ochránkyně českých zemí doznala velké obliby v době národního obrození. Čeští národní buditelé rádi pracovali s jejím odkazem a Čechie se v tomto období stala častým námětem uměleckých děl, na kterých bývá často zobrazována jako žena s mečem v ruce doprovázená bílým lvem. Socha sedící Čechie vévodí například majestátnímu sousoší nad fontánou před Národním muzeem v Praze nebo zdobí slavnou Hynaisovu oponu pražského Národního divadla.

Avers medaile zobrazuje Čechii, ochránkyni českých zemí, oděnou v antické říze, s lipovou ratolestí a věncem v rukách. Doprovází ji majestátní bílý lev, symbol české státnosti. Okruží zdobí bezpočet jemných lístků lípy, českého národního stromu, a nápisy „ČECHIE“ a „PATRONKA ČESKÝCH ZEMÍ“.
Symbolická nominální hodnota 1 tolaru na reverzu medaile připomíná 500. výročí první ražby jáchymovského tolaru. Jedinečně ztvárněná emblematická zvířata českých zemí, propojeného českého lva a moravskou a slezskou orlici, provedené jemnou linkou v ražební ploše, obepíná lipového okruží.

Specifikace

Země původu Česká republika
Rok 2020
Limitace 300 ks
Kov Měď (Cu)
Hmotnost 26 g
Průměr 38,61
Kvalita Proof (leštěné razidlo)
Zušlechtění Zlato 999/1000, parciální kolorování
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
   
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
   
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2022 nebo do vyprodání skladových zásob.
   
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.

 

Mohlo by se vám také líbit