Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Staroměstský orloj, exkluzivní ražba zušlechtěná ryzím zlatem a kolorováním
Staroměstský orloj, exkluzivní ražba zušlechtěná ryzím zlatem a kolorováním Staroměstský orloj, exkluzivní ražba zušlechtěná ryzím zlatem a kolorováním Staroměstský orloj, exkluzivní ražba zušlechtěná ryzím zlatem a kolorováním

Staroměstský orloj, exkluzivní ražba zušlechtěná ryzím zlatem a kolorováním

Unikátní ražba uctívající Pražský astronomický zázrak

Skladem
1 790 Kč
  • Jedinečný pamětní numismat s vyobrazením Staroměstského orloje 
  • Pouhých 999 exemplářů
  • Zušlechtěno ryzím zlatem a parciálně kolorováno
  • Elegantní sběratelské album s hologramem a unikátním číslováním

Detailní popis

Jedinečná pamětní ražba uctívající Pražský astronomický zázrak – Staroměstský orloj.Pamětní numismat je zušlechtěný ryzím zlatem a parciálně kolorovaný. Ražba je z produkce ryze české Bohemia mincovny a je k dostání exkluzivně jen u Moje mincovna CZ. Výjimečná edice těchto numismatů je limitována pouhými 999 exempláři.

Pražský astronomický orloj na Staroměstském náměstí je geniální přístroj, který po celá staletí ukazuje nejen čas a datum, ale i polohu Slunce, fáze Měsíce, astronomické cykly a svátky křesťanského kalendáře. Jedná se
o technický zázrak. Již 600 let je tento zázrak údivem pro všechny oči světa. Tato památka měří jako poslední na světě babylonský neboli hvězdný a staročeský čas. Vidíme zde pohyby vesmírných těles a symboliku středověku. Každou celou hodinu oživnou pochodující apoštolové a sochy po jeho okrajích. 

Zmínka o orloji je historicky doložena v listině z roku 1410 v dochovaném opisu.  Pražský orloj je třetí nejstarší na světe a současně jediný fungující.

•Pražský astronomický orloj je geniálně zkonstruovaný přístroj, který po více než šest století ukazuje nejen čas a datum, ale i polohu Slunce, fáze Měsíce a astronomické cykly a svátky křesťanského kalendáře. Od roku 1410 tento unikátní hodinový stroj přitahuje pohledy všech Pražanů a návštěvníků české metropole. Vidí zde pohyby vesmírných těles i symboliku středověku zhmotněnou každou celou hodinu pohybujícími se apoštoly a sochami po jeho okrajích. Orloj umístěný na Staroměstském náměstí je třetím nejstarším na světě a tato technická památka měří již jako poslední nejen staročeský, ale také babylonský neboli hvězdný čas.

•Ve Staropražských pověstech a legendách od Julia Košnáře se praví, že „…orloj postavil mistr Hanuš. Radní ze staroměstské radnice ale dostali strach, že by mohl mistr Hanuš postavit tak nádherný orloj i pro jiné město, a proto zosnovali krutý plán. V noci vtrhli do Hanušova domu útočníci a oslepili ho železnými tyčemi rozžhavenými do ruda v ohništi. Mistr Hanuš se ale dovtípil, že šlo zřejmě o plán radních, a tak požádal svého pomocníka, aby ho zavedl k vnitřní části orloje. Pak prý vložil ruku do stroje a orloj zastavil. Dalších sto let nebyl prý nikdo schopný stroj opravit, kvůli jeho složitosti.“

Numismat je ražen v nejvyšší kvalitě Proof a je uložen v elegantním albu s hologramem a unikátním číslováním společně s certifikátem pravosti.

*GIF by Willy Leenders

Specifikace

Země původu Česká republika
Rok 2024
Nominální hodnota symbolická nominální hodnota 1 TOLAR ČECHIE
Limitace 999 ks
Kov Základní kov (Cu)
Hmotnost 30 g
Průměr 40 mm
Zušlechtění Parciálně kolorováno a pozlaceno
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano
  • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
  • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
  • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
  • Nabídka je platná do 31. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
  • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
  • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit