Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Desetidukát Albrechta z Valdštejna, stříbrná pamětní ražba, 5 oz
Desetidukát Albrechta z Valdštejna, stříbrná pamětní ražba, 5 oz

Desetidukát Albrechta z Valdštejna, stříbrná pamětní ražba, 5 oz

Slavný desetidukát nejbohatšího Čecha historie zušlechtěný ryzím zlatem na pamětní ražbě z ryzího stříbra

Skladem
15 900 Kč
 • Oficiální ražba v 5 uncích ryzího stříbra 999/1000
 • Impozantní průměr 65 mm
 • Parciální zušlechtění ryzím zlatem
 • Striktní limitace pouhých 250 exemplářů
 • Unikátní číslování na hraně, na certifikátu a v luxusním sběratelském boxu
 • Ražba z produkce ryze české Bohemia mincovny

Detailní popis

Pamětní ražba Desetidukát Albrecht z Valdštejna je ražena v 5 uncích ryzího stříbra 999/1000 o impozantním průměru 65 mm. Střed averzu je zušlechtěn ryzím zlatem a nese vyobrazení slavné mince s portrétem knížete Albrechta z Valdštejna, jež se razila v roce 1631 ve vévodské mincovně v Jičíně. Na jejím pozadí jsou zobrazeny stylizované elementy erbu šlechtického rodu Valdštejnů.
Reverzní strana nese symbolickou hodnotu 50 TOLAR ČECHIE odkazující na bohatou tradici mincovnictví českých zemí a propojená heraldická zvířata český lev a moravská a slezská orlice pak zdůrazňují jejich jednotu.

Každý exemplář je individuálně zkontrolován Českým puncovním úřadem, což Vám poskytuje garanci ryzosti drahého kovu. Jedinečné umělecké dílo z produkce ryze české Bohemia mincovny je dodáváno v luxusním číslovaném sběratelském boxu společně s číslovaným certifikátem původu a je exkluzivně distribuováno společností Moje mincovna CZ

Albrecht z Valdštejna byl jedním z těch, které zrodí velká válka. Ze syna zchudlých šlechticů se stal vojevůdce a politik, vévoda meklenburský a frýdlantský, kníže hlohovský a zaháňský. Byl nejvyšším velitelem císařsko-ligistických vojsk během třicetileté války. V ní bojoval na straně císaře proti Protestantské unii. Později pak upadl v nemilost a s tichým souhlasem samotného císaře byl úkladně zavražděn. Zemřel jako jedna z nejvlivnějších osobností tehdejší Evropy. Jako vůbec první začal vydržovat stálou armádu, a to nikoli z císařské apanáže, ale z kontribucí nepřátelských i spojeneckých území a z vlastních prostředků. Ke svému ohromnému majetku a vlivu přišel díky své cílevědomosti, podnikavosti a výhodným sňatkům.

Originály zlatých desetidukátů razila vévodská mincovna v Jičíně od roku 1631 spolu s dalšími zlatými i stříbrnými mincemi ve velkém množství. Po Valdštejnově vraždě v roce 1634 nechal císař Ferdinand II. pod hrozbou zabavení majetku všechny tyto mince roztavit a kov zpracovat na ražbu císařských mincí. Do současnosti se tak dochovalo pouze velmi málo exemplářů a cena jednoho z nich se v aukční síni aktuálně vyšplhala až na neuvěřitelných 10,5 milionu korun.

Specifikace

Země původu Česká republika
Rok 2023
Nominální hodnota symbolická nominální hodnota 50 TOLAR ČECHIE
Limitace 250 exemplářů
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 5 oz
Kvalita Proof like
Certifikát pravosti Ano, číslovaný
Balení Elegantní sběratelský box, ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit