Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

XXL pamětní medaile 10 Dukát Albrechta z Valdštejna zušlechtěná ryzím zlatem
XXL pamětní medaile 10 Dukát Albrechta z Valdštejna zušlechtěná ryzím zlatem

XXL pamětní medaile 10 Dukát Albrechta z Valdštejna zušlechtěná ryzím zlatem

Naprosto jedinečná pamětní ražba v impozantním průměru 120 mm s vyobrazením nejbohatšího Čecha historie

Není skladem
 • XXL průměr 120 mm dává vyniknout každému detailu
 • Zušlechtěno ryzím zlatem
 • Robustní sběratelský box
 • Číslovaný certifikát pravosti
 • Limitovaná edice pouhých 500 exemplářů
 • Exkluzivně v distribuci u Moje mincovna CZ

Detailní popis

Pamětní ražba Dukát Albrechta z Valdštejna o průměru impozantních 120 mm umožňuje vyniknout každému detailu tohoto uměleckého díla zušlechtěného ryzím zlatem. Rubovou stranu zdobí umělecké spojení českého lva a moravské a slezské orlice a symbolická nominální hodnota 1 TOLAR ČECHIE odkazující na silnou tradici našeho mincovnictví. Střed averzu nese vyobrazení slavné mince s portrétem knížete Albrechta z Valdštejna, jež se razila v roce 1631 ve vévodské mincovně v Jičíně. Na jejím pozadí jsou zobrazeny stylizované elementy erbu šlechtického rodu Valdštejnů.

Albrecht z Valdštejna byl jedním z těch, které zrodí velká válka. Ze syna zchudlých šlechticů se stal vojevůdce a politik, vévoda meklenburský a frýdlantský, kníže hlohovský a zaháňský.

Byl nejvyšším velitelem císařsko-ligistických vojsk během třicetileté války. V ní bojoval na straně císaře proti Protestantské unii. Později pak upadl v nemilost a s tichým souhlasem samotného císaře byl úkladně zavražděn. Zemřel jako jedna z nejvlivnějších osobností tehdejší Evropy. Jako vůbec první začal vydržovat stálou armádu, a to nikoli z císařské apanáže, ale z kontribucí nepřátelských i spojeneckých území a z vlastních prostředků. Ke svému ohromnému majetku a vlivu přišel díky své cílevědomosti, podnikavosti a výhodným sňatkům. Originály zlatých desetidukátů razila vévodská mincovna v Jičíně od roku 1631 spolu s dalšími zlatými i stříbrnými mincemi ve velkém množství. Po Valdštejnově vraždě v roce 1634 nechal císař Ferdinand II. pod hrozbou zabavení majetku všechny tyto mince roztavit a kov zpracovat na ražbu císařských mincí. Do současnosti se tak dochovalo pouze velmi málo exemplářů a cena jednoho z nich se v aukční síni aktuálně vyšplhala až na neuvěřitelných 10,5 milionu korun.

Pamětní ražba Dukát Albrechta z Valdštejna je dodávána v robustním sběratelském boxu pro důstojnou prezentaci. Číslovaný certifikát pravosti dokládá nejen technické specifikace numismatu, ale i vaše vlastnictví jednoho kusu z přísně limitované edice pouhých 500 exemplářů. 

Specifikace

Rok 2023
Limitace 500 ks
Kov Měď (Cu)
Hmotnost 405,5g
Průměr 120 mm
Kvalita Proof
Zušlechtění Zušlechtění ryzím zlatem
Mincovna Bohemia mincovna
Certifikát pravosti Ano, číslovaný
Balení Elegantní sběratelský box, ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každou obdrženou emisi můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jejího obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení emise.

Mohlo by se vám také líbit