Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Císař Napoleon - 40 frank, zlatá historická mince
Císař Napoleon - 40 frank, zlatá historická mince Císař Napoleon - 40 frank, zlatá historická mince Císař Napoleon - 40 frank, zlatá historická mince

Císař Napoleon - 40 frank, zlatá historická mince

Historicky první ražený 40 Frank

Není skladem
 • Zlato 900/1000
 • Velmi dobrá kvalita zachovalosti
 • Luxusní etuje 
 • Certifikát pravosti historické mince

Detailní popis

Historický artefakt z počátku vlády francouzského císaře a geniálního vojenského stratéga Napoleona I. První zlatá 40ti franková mince nové měny, kterou Napoleon zavedl. Tato mince byla také nazývána jako „Double-Napoleon“ – „Dvojitý Napoleon“ v tehdejší celé Evropě, 

Francouzské franky mají velmi pestrou a dlouhou historii, kdy je poprvé zavedl král Jan II. Dobrý v roce 1360. Tato mince je jedna z prvních, které znázorňovaly Napoleona jakožto císaře. Vzhledem k jejich špatné dostupnosti se jedná o vzácný historický artefakt, který je velmi vyhledávaný jak investory, tak i numismatiky. Napoleon bývá vzorem vojevůdcovských schopností a cílevědomosti, na druhou stranu však projevoval lhostejnost k lidem, v nichž viděl jen prostředky svých cílů. Za jeho éry se Francie změnila ze stavovského feudálního státu v sociálně i občansky nově strukturovanou společnost a určovala politický trend ve značné části Evropy. Mimo jiné provedl reformu vnitřní správy a v roce 1804 vydal nový občanský zákoník (Code civil), jenž se stal vzorem pro další evropské země a dodnes tvoří základ francouzského práva.

Tako historická mince je uložena v luxusní sběratelské etuji a je dodávána s certifikátem zaručujícím pravost a původ zlaté mince. 

Specifikace

Země původu Francie
Rok 1806-1807
Nominální hodnota 40 franků
Kov Zlato (Au)
Ryzost kovu 900/1000
Hmotnost 12,89 g
Průměr 26 mm
Kvalita Velmi dobrá
Certifikát pravosti Ano
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit