Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Koruna sv. Václava stříbrná pamětní medaile 5 oz
Koruna sv. Václava stříbrná pamětní medaile 5 oz Koruna sv. Václava stříbrná pamětní medaile 5 oz

Koruna sv. Václava stříbrná pamětní medaile 5 oz

Pocta nejvzácnějšímu klenotu naší země v pěti uncích ryzího stříbra

Není skladem
 • 5 oz ryzího stříbra 999/1000
 • Individuální číslování na hraně medaile a certifikátu pravosti
 • Přísná limitace pouhých 99 exemplářů pro celý svět
 • Elegantní sběratelský box
 • Exkluzivně pouze u Moje mincovna CZ

Detailní popis

U příležitosti 675. výročí vzniku našeho nejvzácnějšího národního klenotu Vám představujeme výjimečnou pamětní medaili Koruna svatého Václava raženou do 155,5 gramů ryzího stříbra. Medaile je dodávána v elegantním sběratelském boxu. Její přísnou limitaci 99 exemplářů pro celý svět dokládá unikátní číslování na hraně medaile i na a certifikátu pravosti.

Ke královskému jablku a žezlu náleží také svatováclavská koruna. Z její krásy přechází zrak. Základní zlatou čelenku zdobí perly, spinely, smaragdy a další drahé kameny. Stejně jako každé dílo vytvořené v době gotiky má i koruna svůj symbolický význam, a rovněž také každá její část.

Tato královská insignie je zvláštní hlavně tím, že není výlučným majetkem Karla IV., který ji nechal vytvořit. Její sakrální význam podtrhuje skutečnost, že koruna zároveň slouží jako relikviářová skříňka pro trn z Kristovy koruny.
Věnována byla českým zemím a umístěna na hlavu svatého Václava. Své posvátné místo opouštěla jen při korunovacích, ale v historii se nevyhnula ani nechtěným přesunům během nepokojů. I dnes je jako součást korunovačních klenotů přísně střežena a vynášena na světlo jen při významných příležitostech.


Averzu stříbrné pamětní medaile Koruna svatého Václava dominuje svatováclavská koruna provedená v jemném detailu. Na pozadí je pak vyobrazen portrét nebeského patrona koruny, svatého Václava, který hledí do tváře Karla IV., panovníka, jenž nechal tento klenot roku 1346 zhotovit a právě svatému Václavu zasvětit. Následujícího roku pak byla svatováclavská koruna ve Svatovítském chrámu nasazena na Karlovu hlavu. Na rubové straně medaile je zobrazeno originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 50 TOLAR ČECHIE odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích.

Specifikace

Země původu Česká republika
Rok 2021
Nominální hodnota symbolická nominální hodnota 50 TOLAR ČECHIE
Limitace 99 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 155,5 g ( 5 oz)
Průměr 65 mm
Kvalita Proof like
Certifikát pravosti Ano, číslovaný
Balení Elegantní sběratelský box
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit