Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Stříbrná mince Pisa v ultravysokém reliéfu - avers
Stříbrná mince Pisa v ultravysokém reliéfu - revers Stříbrná mince Pisa v ultravysokém reliéfu - box

Šikmá věž v Pise - 650 let - stříbrná mince 2 oz

Jedna z nejznámějších památek světa v ultra vysokém reliéfu

Skladem
6 990 Kč
 • 2 unce ryzího stříbra v patinové úpravě
 • Unikátně zkosená hrana mince
 • Ultra vysoký reliéf s dechberoucími detaily 
 • Přísná limitace pouhých 1372 exemplářů pro celý svět
 • Elegantní box pro prezentaci mince a certifikát pravosti

Detailní popis

Fascinující stříbrná mince emitovaná speciálně k 650. výročí dokončení stavby jedné z nejznámějších památek světa – šikmé věže v Pise. Tento jedinečný numismat ražený do 2 uncí ryzího stříbra v patinové úpravě s unikátně zkosenou hranou umožňuje nevšední prezentaci mince s dechberoucími detaily stavby a je jedním z pouhých 1372 exemplářů na světě. Pamětní mince je dodávána v elegantním sběratelském boxu spolu s certifikátem zaručujícím její pravost a originalitu.

Píše se rok 1173 a na Náměstí zázraků, známé též jako Katedrální náměstí, začínají první stavební práce na projektu, jehož výstupem měla být nejvyšší zvonice své doby. Netrvalo ale dlouho a již rok po zahájení stavby se věž začala naklánět pro své nestabilní základy v měkké půdě složené z hlíny, jemného písku a mušlí. Zajímavostí je, že věž se původně nakláněla na opačnou stranu, než je tomu dnes. Na nějaký čas se podařilo za pomoci větví a kamenů věž vyrovnat, ale její nestabilitu to bohužel nevyřešilo, a tak se i v budoucnu stavaři potýkali s jejím vyvažováním z obou stran. Stavitelé nakonec rezignovali, s pracemi skončili, a sen o nejvyšší zvonici se tak rozplynul. Brány věže se veřejnosti uzavřely v roce 1990, kdy se nakláněla v úhlu asi 10 stupňů a hrozilo její zřícení, a začalo se intenzivně pracovat na její záchraně. Její sklon se začal postupně zmenšovat a v prosinci roku 2001 byla znovuotevřena veřejnosti.

Specifikace

Země původu Cook Islands
Rok 2022
Nominální hodnota 10 Dollars
Limitace 1372 ks
Kov Stříbro (Ag)
Ryzost kovu 999/1000
Hmotnost 2 oz
Průměr 38,61 mm
Kvalita Antique finish
Certifikát pravosti Ano
Balení Elegantní sběratelský box, ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 30. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit