Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

XXL pamětní ražba Bedřich Smetana zušlechtěná ryzím zlatem
XXL pamětní ražba Bedřich Smetana zušlechtěná ryzím zlatem XXL pamětní ražba Bedřich Smetana zušlechtěná ryzím zlatem

XXL pamětní ražba Bedřich Smetana zušlechtěná ryzím zlatem

Naprosto jedinečná pamětní ražba v impozantním průměru 120 mm vydána k 200. výročí od narození slavného skladatele, Bedřicha Smetany

Skladem
4 990 Kč
 • ​​​​​​XXL průměr 120 mm dává vyniknout každému detailu
 • Individuálně číslovaná hrana
 • Zušlechtěno ryzím zlatem 999/1000
 • Robustní sběratelský box
 • Číslovaný certifikát pravosti
 • Limitovaná edice pouhých 500 exemplářů
 • Exkluzivně pouze u Moje mincovna CZ

Detailní popis

Tradiční ryze česká Bohemia mincovna si pro Vás připravila exkluzivní výroční pamětní ražbu vzdávající hold hudebnímu velikánovi, Bedřichu Smetanovi. Tento numismat s individuálně číslovanou hranou o impozantním průměru 120 mm umožňuje vyniknout každému detailu tohoto uměleckého díla zušlechtěného ryzím zlatem, které bylo vydáno speciálně k 200 letům od narození slavného skladatele. Pamětní ražba je dodávána v robustním sběratelském boxu pro důstojnou prezentaci spolu s číslovaným certifikátem pravosti, který dokládá nejen technické specifikace numismatu, ale i vaše vlastnictví jednoho kusu z přísně limitované edice pouhých 500 exemplářů

Bedřich Smetana patří bezesporu mezi nejznámější české hudební skladatele. Již odmala zázračné dítě s absolutním hudebním sluchem udivovalo své okolí. Aby se uživil, musel se stát učitelem hudby, což ho nijak netěšilo, ale když už, tak chtěl vyučovat po svém. Smetana také patří do kánonu národních umělců pro svůj vlastenecký zápal a obdiv k českému národu. Působil v době vzmachu národního státu a sám svou tvorbou přispíval k budování češství. Vždyť jeho nejznámější cyklus symfonických básní se jmenuje Má vlast. Pro své vlastenectví byl vynášen do nebes i pozdějšími historiky, kteří z Bedřicha Smetany vytvořili pilíř národního obrození.

„Jednou budu v technice Lisztem, v kompozici Mozartem.“
Bedřich Smetana v roce 1843


Averz: V centrální části averzu je snad nejznámější portrét Bedřicha Smetany, který lemují notové zápisy, vyryté precizní linkou. Na horní části ražby je elegantně vryto "200 let", zatímco se dolní část pyšní jménem hudebního génia – "Bedřich Smetana„ a letopočty "1824 - 2024".

Reverz: Okruží z lipových lístků obepínajících jedinečně ztvárněná emblematická zvířata, která reprezentují jednotu českých zemí. Český lev propojený s moravskou a slezskou orlicí, symbolická nominální hodnota 1 tolar.

Specifikace

Rok 2023
Limitace 500 ks
Kov Měď (Cu)
Hmotnost 405,5g
Průměr 120 mm
Kvalita Proof
Zušlechtění Zušlechtění ryzím zlatem
Mincovna Bohemia mincovna
Balení Elegantní sběratelský box, ochranná kapsle
 • Moje mincovna CZ s. r. o. vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.
 • Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.
 • Objednávku obdržíte nejpozději do 14 ti dnů.
 • Nabídka je platná do 31. 12. 2024 nebo do vyprodání skladových zásob.
 • Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.
 • Každý produkt můžete odeslat zpět v termínu do 14 dnů od jeho obdržení. Moje mincovna CZ s. r. o. Vám v takovém případě vrátí náklady na pořízení produktu.

Mohlo by se vám také líbit