Spolehlivý partner sběratelů zlatých a
stříbrných pamětních mincí a medailí

Pamětní medaile Kde domov můj česká státní hymna averz
1 tolar Čechie reverz pamětní medaile Hrdá historie českého národa

Hrdá historie českého národa

Důležité momenty historie našeho národa, památky, osobnosti, ale i symboly, na které můžeme být právem hrdí, na pamětních tolarech Čechie.

Skladem
  • zušlechtěno ryzím zlatem 999/1000
  • ražba v nejvyšší numismatické kvalitě Proof
  • certifikát autentičnosti k medaili ZDARMA
  • exkluzivně vydáváno pod značkou Bohemia Mint

Detailní popis

Dominantou pamětní medaile, zušlechtěné ryzím zlatem 999/1000, je název české státní hymny „Kde domov můj“, pod kterým najdeme úryvek jejího notového zápisu. V horní části medaile se klene stylizovaný portál Stavovského divadla, ve kterém v divadelní hře Josefa Kajetána Tyla „Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka“ budoucí hymna jako píseň slepého houslisty zazněla 21. prosince 1834 úplně poprvé.
Na rubové straně medaile je zobrazeno originální umělecké spojení českého lva s moravskou a slezskou orlicí. Symbolická nominální hodnota 1 tolar odkazuje na bohatou tradici mincovnictví v českých zemích.

Česká státní hymna vzešla z uměleckého prostředí vrcholné fáze národního obrození a postupem času si získala významné postavení národní písně opěvující naši vlast a přírodu. Píseň, původně složená pro postavu slepého houslisty v divadelní hře Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka, si však své stále místo v české kulturní tradici musela těžce vydobýt.
 přes to, že v lidovém prostředí se píseň těšila velké oblibě, v průběhu let se čas od času objevovaly snahy o vytvoření nových variant, a někteří lidé dokonce volali po jejím nahrazení. Mluvilo se například o tom, že je zvláštní ptát se, kde je náš domov, a vytýkána jí byla také přílišná melancholičnost a přecitlivělost. Slavný spisovatel Jan Neruda chtěl, aby Bedřich Smetana složil jinou hymnu, ten to však nakonec odmítl. Po změně státní hymny volal i náš první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Píseň Kde domov můj však ustála všechny výhrady, a v různých variacích ji tak dodnes můžeme slýchat při státních svátcích, sportovních utkáních a dalších významných událostech.

Pamětní medaile Státní hymna -  Kde domov můj ražená v nejvyšší munismatické kvalitě Proof a zušlechtěná ryzím zlatem 999/1000 je dodávaná společně s certifikátem autentičnosti.

Specifikace

Limitace 5000 kompletních kolekcí
Kov Měď (Cu)
Hmotnost 26 g
Průměr 38,61
Kvalita Proof
Zušlechtění Zlato
Certifikát pravosti Ano

Objednávkou kolekce Hrdá historie českého národa objednáváte medaile zušlechtěné ryzím zlatem, které obdržíte přibližně v měsíčním intervalu.

První medaili z kolekce obdržíte do 14 dnů po objednávce za speciální zvýhodněnou cenu 399 Kč + 119 Kč poštovné a balné (v případě, že při objednávce zvolíte platbu na dobírku, bude navíc připočteno 39 Kč doběrečné). Další medaile z kolekce získáte za cenu 799 Kč (+ 119 Kč poštovné a balné). 

Sbírání kolekce můžete kdykoliv ukončit kontaktováním zákaznického servisu telefonicky na čísle 844 911 911, na e-mailové adrese info@mojemincovna.cz nebo na poštovní adrese Moje mincovna CZ, P.O.BOX 87, Praha 025, 225 87.

Moje mincovna CZ vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou ve smyslu ustanovení § 1740 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku.

Objednávku mohou realizovat pouze osoby starší 18 let.

Nabídka je platná do 31. 12. 2023 nebo do vyprodání skladových zásob.

Všeobecné obchodní podmínky k dispozici zde.

Mohlo by se vám také líbit